Wycieczka do Narodowego Banku Polskiego i Telewizji Polskiej

Dnia 17 września 2008 roku uczniowie klas drugich i trzecich udali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy: TVP i NBP.
W TVP uczniowie poznali tajniki pracy aktora i dziennikarza a także mogli wczuć się w ich rolę; zwiedzili studia: TVP sport, programu "Pytanie na śniadanie". Największe zainteresowanie wzbudziło spotkanie z Robertem Janowskim, prowadzącym program "Jaka to melodia". Uczniowie byli także świadkami nagrania kolejnego odcinka tego programu.
Niemniej wrażeń dostarczył pobyt w NBP. Uczestnicy wyjazdu poznali historię oraz cele i zadania banku centralnego. W muzeum numizmatycznym zobaczyli gabloty wypełnione pieniędzmi z najbardziej odległych czasów po dzień dzisiejszy. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy brykiet o wartości 13 tysięcy złotych, składający się z banknotów… oczywiście profesjonalnie zniszczonych. Organizatorem wycieczki była p. A. Kasprowicz, zaś opiekunami: p. B. Gramowska i p. I. Dobryłko.

Obejrzyj galerię zdjęć

1 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7