aktualności » imprezy i wydarzenia w internacie

"Miłość szczęśliwa. Czy to jest normalne,
Czy to poważne, czy to pożyteczne-
Co świat ma z dwojga ludzi, którzy nie widzą świata"
[...]

W.Szymborska

Mieszkańcy internatu w atrakcyjny sposób uczcili Dzień Zakochanych. Tak więc 8 lutego odbyła się dyskoteka walentynkowa, urozmaicona pokazem tańca nowoczesnego, przygotowanego przez młodzież, a 13 lutego na zajęciach kulinarnych upieczono ciastka w formie serduszek różnej wielkości i z niespodziankami, czyli włożonymi do środka karteczkami, zawierającymi aforyzmy miłosne autorstwa sławnych pisarzy.

14 lutego uczniowie wzięli udział w "Wieczorze poezji miłosnej", podczas którego wychowawczynie, Justyna Lubowiecka i Agnieszka Rybaczyk, czytały razem z młodzieżą wiersze wielkich polskich poetów: Adama Mickiewicza, Adama Asnyka, Kazimierza Przerwy-Tetmajera, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i Tadeusza Borowskiego. Wieczór zakończył się koncertem ballad i utworów sentymentalnych. Występ na gitarze przygotowała Karolina Szymańska z ZS nr 1, uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Szczytnie.

Agnieszka Rybaczyk