aktualności » Brak treści o podanym ID

Historia internatu

Trochę historii

Internat na ul. Narońskiego

Przy powstałej szkole w 1945 roku powołano w 1948 internat.
Mieścił się on przy ul. Waryńskiego 4. Organizatorem i jego pierwszym kierownikiem był p. Paweł Nowakowski.Przez pierwszych kilka lat wszystkie wydatki związane z utrzymaniem placówki ponosili wychowankowie. Często opłaty te uiszczano w postaci mąki, kaszy, masła, mięsa, ziemniaków, a nawet drewna na opał.

Internat na ul. Lanca

W roku szkolnym 1957/58 internat został przeniesiony na ul. Polną 16 do budynku po zlikwidowanej Zasadniczej Szkole weterynaryjnej. Przy nowym internacie był ogród o obszarze 80 arów z 20 drzewami owocowymi i 100 krzakami porzeczkowymi. Ponadto obok budynku był spory plac na boisko do gry w piłkę siatkową i ręczną, co stwarzało właściwą atmosferę do rekreacji i wypoczynku. Internat przy ul. Polnej 16 mieścił się w latach 1957 - 1970.

Internat na ul. Polnej

Wiosną 1971 roku wychowankowie przenieśli się do nowego budynku przy ul. Lanca 10.
Pierwszy rok był intensywny dla mieszkańców placówki, gdyż trzeba było zagospodarować teren wokół budynku. W sumie od czerwca do października posadzono: 40 drzewek owocowych, 200 krzewów porzeczek, 200 drzew liściastych, 40 krzaków róż, żywopłot na przestrzeni 200 metrów. W tym czasie w internacie mieszkało 135 wychowanków.